4 powody, żeby odwiedzić Targi Packaging Innovations

E-commerce & Digital Marketing 4/2018 Tekst otwarty
Targi Packaging Innovations 2017 (13).jpg

Na czym opiera się sukces sklepu internetowego? To pytanie zadaje sobie niejeden przedsiębiorca. Z pewnością jego właściciel zwraca uwagę na najmniejszy szczegół. Pozyskanie klientów nie jest bowiem rzeczą łatwą, jednak jeszcze trudniejszym zadaniem jest zdobycie ich lojalności. Jak to osiągnąć? Należy zadbać m.in. o to, aby zamówiony produkt dotarł do odbiorcy szybko, sprawnie i… efektownie.

Osoby poszukujące najlepszych rozwiązań z zakresu opakowań powinny odwiedzić 10. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations 17-18 kwietnia 2018 roku w Centrum EXPO XXI Warszawa. Co na nich znajdą?

1) Prosto do celu

Opakowanie powinno przede wszystkim odpowiednio zabezpieczać produkt, ale także wyglądać estetycznie i łatwo się otwierać. Nic nie drażni bardziej niż paczka, która uporczywie nie chce uwolnić swojej zawartości. Zazwyczaj też droga od wytwórcy do konsumenta jest długa: transport, hurtowania, transport, dystrybucja, transport, sprzedaż. Stąd opakowania do transportu i nadzór nad procesem dostarczenia produktu są tak istotne.

➡ Wystawcy zaprezentują palety, opakowania logistyczne, zbiorcze i ochronne.

2) Pod kontrolą

Ogromny pośpiech w jakim żyjemy sprawia, że wszystko chcemy mieć tu i teraz. Z tego powodu przesyłki zaopatruje się w specjalne chipy, dzięki którym nadawca i adresat mogą śledzić ich trasę. Szczególnie w przypadku towarów kupowanych on-line klient chce mieć przesyłkę pod stałą kontrolą i znać precyzyjny czas dostawy.

➡ Wystawcy zaprezentują rozwiązania z zakresu znakowania opakowań i trackingu.

3) Świadomie

Funkcja ochronna opakowania to jedno, jednak w obecnych czasach to czy opakowanie jest ekologiczne czy nie, również wpływa na jego odbiór. To właśnie te tworzone z myślą o środowisku są najbardziej pożądane.

➡ Produkty nadające się do recyklingu oraz produkowane z surowców wtórnych zostaną zaprezentowane w ramach strefy tematycznej EKOPACK.

4) Technologicznie i merytorycznie

Kluczem do sukcesu sklepu jest również bez wątpienia brand marketing, którego częścią jest wygląd opakowania.

➡ Doskonałym miejscem na zapoznanie się z innowacjami z zakresu designu i technologii są seminaria workShops. Specjaliści opowiedzą o najnowszych i najbardziej efektywnych rozwiązaniach z zakresu bradmarketignu. Nie zabraknie także case studies i innowacji z zakresu technologii pakowania.

Tu trzeba być

Goście Targów Packaging Innovations znajdą na wystawie rozwiązania dostosowane dla każdego produktu. Ponad 200 międzynarodowych firm zaprezentuje ofertę w 7 strefach tematycznych. Targi Packaging Innovations to najważniejsze targi opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej. Do zobaczenie 17-18 kwietnia 2018 r. w Centrum EXPO XXI Warszawa.

Więcej informacji na: www.packaginginnovations.pl

Drukuj

Zobacz również

Polecamy

Archiwum